Pasākumi ģimenēm

 • Ģimenes soma

  2017. gada 20. augustā 10:00 - 17:00 Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga, LV-1010
  Muzejā ir pieejama īpaša Ģimenes soma ar spēlēm un uzdevumiem, kas muzeja apmeklējumu padarīs par aizraujošu piedzīvojumu! Ģimenes somā bērnus sagaida interesanti un daudzveidīgi uzdevumi. Ar spēlēm var darboties bērni sākot jau no 2 gadu vecuma, savukārt vecākiem soma piedāvā lielisku ideju, kā vērtīgi, radoši un izzinoši pavadīt laiku kopā ar bērniem, savstarpēji veidot interesantas sarunas un gūt jaunus iespaidus mākslas iepazīšanas procesā. Ģimenes somas bez maksas ir pieejamas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas Info punktā. Somas var paņemt uz muzeja apmeklējuma laiku. Uzzini vairāk: http://bit.ly/GimenesSoma. LNMM īpašu uzmanību pievērš piedāvājuma pilnveidošanai, lai ģimenēm ar bērniem nodrošinātu patīkamu muzeja apmeklējumu. Ar bērnu ratiņiem ēkā visērtāk var iekļūt pa ieeju no Esplanādes parka puses. Par ļoti pretimnākošām cenām ir pieejamas Ģimenes biļetes: piemēram, visa muzeja apskate 1 pieaugušajam ar 1–4 bērniem vai vienai daudzbērnu ģimenei izmaksās 5,00 EUR, bet muzeja apmeklējums 2 pieaugušajiem ar 1–4 bērniem – 7,00 EUR. Ģimeņu ērtībai ir izmantojams lifts, ar kuru var nokļūt piecos muzeja stāvos. Pirmajā stāvā atrodas bērnu pārtinamais galdiņš. Savukārt muzeja restorānā jaunums ģimenēm ir bērnu ēdienkarte draudzīgās cenās.
  Vairāk info >
 • Pastāvīgā ekspozīcija "Jūrmalas zvejnieku sēta 19.–20. gadsimtā". Enkuru un zvejas laivu kolekcija, virvju vīšanas darbnīca

  2017. gada 20. augustā 10:00 - 17:00 Tīklu 1a, Jūrmala, LV-2010, Latvia
  Jūrmala jau izsenis bija pazīstama ne tikai ar saviem dabas ārstnieciskajiem resursiem, bet arī ar senajiem zvejniekciemiem Rīgas jūras līča piekrastē. Jūrmalas senāko iedzīvotāju pamatnodarbošanās bija upes un jūras zvejniecība. Jūrmalas brīvdabas muzejā ir bagātākā virvju vīšanas rīku un materiālu kolekcija Latvijā. Kolekcijā ir 49 jūrnieku mezgli, dažādu striķu, auklu, sviedlīņu un fenderu paraugi, virvju vijamie rati, salaidēji un tītavas. Muzejā var apskatīt arī enkuru un zvejas laivu kolekciju, kā arī iepazīties ar senā zvejnieka sētu ar tai raksturīgām ēkām – dzīvojamo māju, klēti ar ratnīcu, tīklu būdu, zivju kūri, pirti un citām interesantām ēkām. Pēc muzeja izstaigāšanas un apskates var doties pastaigā pa aptuveni divus kilometrus garo taku, kas ved cauri priežu mežam. Muzejs atvērts no otrdienas līdz svētdienai no plkst. 10.00 līdz 17.00. Ieeja bez maksas.
  Vairāk info >
 • Pastāvīgā ekspozīcija "Bērns kūrortā"

  2017. gada 20. augustā 10:00 - 18:00 Jūrmalas pilsētas muzejs, Tirgoņu iela 29, Jūrmala, LV-2015
  Izstāde veltīta dažādu laiku bērnības atmiņām par Jūrmalu. Muzeja apmeklētāji var ne vien aplūkot spēles, bet arī spēlēties paši, iejusties pludmales noskaņā un būvēt smilšu pilis. Izstāde aptver laika posmu no 19. gadsimta beigām līdz mūsdienām, iepazīstinot ar bērnu izklaidēm un vaļaspriekiem kūrortā. Ekspozīcijā skatāmas bērnu rotaļlietas, grāmatas, spēles, apģērbs un pludmales piederumi no Jūrmalas pilsētas muzeja krājuma. Lielākā daļa no izstādes priekšmetiem ir jūrmalnieku un rīdzinieku bērnības liecinieki, kas rūpīgi glabāti un dāvināti muzejam. Vairums no tiem publiskai apskatei eksponēti pirmo reizi. Izstādi papildina pastkartes un fotogrāfijas, kā ari jūrmalnieku atmiņu lasījumi par bērnību kūrortā. Muzeja apmeklējums bez maksas.
  Vairāk info >
 • Vēlās brokastis

  2017. gada 20. augustā 10:00 - 16:00 Mūkusalas iela 3, Zemgales priekšpilsēta, Rīga, LV-1048, Latvia
  Gaismas pils restorāna „Klīversala” svētdienu vēlās brokastis jeb brančs (no angļu val. brunch) ir īstā vieta mierīgam, nesteidzīgam rītam. Vislabāk to pavadīt ar ģimeni vai draugiem, izgaršojot lieliskus ēdienus. Restorāns piedāvā izbaudīt unikālu brokastošanas pieredzi pie bagātīgi klāta galda ar vairāk kā 40 dažādiem ēdieniem. Vēlo brokastu piedāvājumā ietilpst: Bagātīgi klāts vēlo brokastu galds ar vairāk kā 40 ēdienu izvēli; Bērnu spēļu laukums ar animatoru; Dzīvā mūzika; Sagaidīšanas dzēriens vai kokteilis; Skaisti klāti galdi un patīkama atmosfēra. Galdiņu rezervēšana: Uz vēlajām brokastīm ir pieejams ierobežots vietu skaits, tāpec aicinām veikt rezervāciju laicīgi. To var izdarīt, aizpildot TIEŠSAISTES REZERVĀCIJAS FORMU (www.gaismaspilsrestorans.lv/brunch) un veicot priekšapmaksas maksājumu. Zem rezervācijas formas varat apskatīt apmaksas un citus nosacījumus. Ja rodas neskaidrības, varat sazināties 27710589 vai rakstot uz brunch@gaismaspilsrestorans.lv. Vēlās brokastis notiek katru svētdienu no 11:00 līdz 16:00* *ir iespējamas laika izmaiņas. Lūdzu sekot līdz informācijai web lapā vai sociālajos kanālos. Apmaksas kārtība: Rezervējot iepriekš un veicot priekšapmaksu – 18 EUR no viesa. Bērniem no 3 līdz 12 gadu vecumam – 9 EUR. Priekšapmaksu jāveic līdz piektdienas 12:00. Ierodoties pasākuma dienā bez rezervācijas vai, rezervējot bez priekšapmaksas – 20 EUR no viesa. Bērniem no 3 līdz 12 gadu vecumam – 10 EUR. Bērniem līdz 2 gadu vecumam bez maksas. Cenā iekļauts: bagātīgi klāts vēlo brokastu galds ar dažādiem siltajiem un aukstajiem ēdieniem, salātiem, kā arī gardiem desertiem, kafija, tēja, sagaidīšanas dzēriens vai kokteilis un atspirdzinoši bezalkoholiskie dzērieni. Brokastošanas atmosfēru papildina patīkams dzīvās mūzikas pavadījums.
  Vairāk info >
 • Rīgas Svētki zoodārzā – Bruņrupuču pētnieka taka

  2017. gada 20. augustā 10:00 - 18:00 Meža prospekts 1, Ziemeļu rajons, Rīga, LV-1014, Latvija
  Rīgas svētku laikā zooloģiskā dārza apmeklētāji varēs doties nesteidzīgā pastaigā un iepazīt bruņrupučus, pirms tam saņemot kasēs vai izdrukājot no zooloģiskā dārza mājas lapas izveidoto jauno ceļvedi „Bruņrupuču pētnieka taka”. Pasākuma dienās 18., 19. un 20. augustā zooloģiskā dārza ieejas biļešu pamatcenām ir atlaide 1,00 EUR (biļete pieaugušiem maksās 5,00 EUR; bērniem, studentiem un pensionāriem 3,00 EUR). Pasākuma laikā spēkā esošās atlaides ar citām uz to brīdi pieejamām atlaidēm vai atlaižu kartēm nesummējas.
  Vairāk info >
 • Leļļu izrāde "Trīs sivēntiņi un vilks"

  2017. gada 20. augustā 11:00 - 12:10 K.Barona iela 16/18, Rīga
  Pasaka par trim sivēnbrālīšiem - diviem vieglprātīgajiem un apdomīgo - pazīstama jau paaudžu paaudzēs. Arī uz Leļļu teātra skatuves tā uzvesta vairākkārt, bet šoreiz - pašiem mazākajiem skatītājiem. Izrādē saglabāts klasiskais pasakas sižets, ko gatavi izspēlēt mīlīgie marionešu ruksīši un nešpetnais vilks.
  Kas ir svarīgāk - bezbēdīga dzīves baudīšana vai rūpes par nākotni? Vai varbūt vērts kopīgiem spēkiem meklēt līdzsvaru, lai dzīvē netrūktu ne prieka, ne drošības? Kā Nif Nifam, Nuf Nufam un Naf Nafam izdosies izglābties no vilka zobiem - skatieties marionešu izrādē "Trīs sivēntiņi un vilks".

  Izrāde paredzēta bērniem no divu gadu vecuma.
  Brīdinām, ka izrādē tiek izmantots stroboskops!
  Vairāk info >
 • GAN BEI CITY - Brančs

  2017. gada 20. augustā 11:00 - 14:00 GAN BEI CITY, Galeria 7 stāvs., Dzirnavu iela 67, Centra rajons, Rīga, LV-1011
  Katru svētdienu 11:00-14:00. BRANČS, IEKĻAUTS ŪDENS UN DZĒRVEŅU MORSS - € 15 + TĒJA vai KAFIJA - € 16.5 + PROSECCO vai MĀJAS VĪNS vai SVAIGI SPIESTĀ SULA - € 18. Bērniem: no 5 līdz 12 gadiem - € 7, līdz 5 gadiem - BEZMAKSAS. Bērnu animatori branča laikā. Tālrunis rezervācijām: 67288420 un 27006500. Piedāvājums spēkā tikai t/c Galleria Riga un nesummējas ar citām atlaidēm.
  Vairāk info >